Nasz Zespół

Prace badawcze w Polsce prowadzone są przez polski zespół składający się z wysoko wykwalifikowanych pracowników, przy współpracy z przedstawicielami Grupy Electrum, posiadającymi wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie. Pozwala to na prowadzenie prac zgodnie z obowiązującymi w Polsce regulacjami oraz dostosowaniu się do standardów międzynarodowych.

Anna Keller-Sikora

Anna Keller-Sikora
Prezes Zarządu

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na specjalności geologia poszukiwawcza. General Manager Amarante oraz Śląsko Krakowskiej Kompanii Górnictwa Metali sp. z o.o. (SKKGM), związana z SKKGM od 2007 roku, od 2011 roku wchodzi w skład zarządu SKKGM, w grudniu 2014 roku powołana na stanowisko prezesa zarządu obydwu polskich spółek.

W latach 2014-2016 oraz ponownie od 2019 wiceprezes Związku Pracodawców Przemysłu Wydobywczego.

Damian Czaja

Damian Czaja
Wiceprezes Zarządu

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku górnictwo i geologia oraz Krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego (studia managerskie typu MBA). Exploration Manager Amarante i SKKGM, wiceprezes obydwu spółek, z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży geologicznej. W ramach swojej kariery zawodowej brał udział w ponad 20 projektach poszukiwawczych w Polsce i Australii. W latach 2016-2018 wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Wydobywczego, obecnie Członek Rady Nadzorczej. Członek Polskiego Stowarzyszenia Wyceny Złóż Kopalin.

Jakub Czober

Jakub Czober
Członek Zarządu

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku górnictwo i geologia ze specjalnością geologia i prospekcja złóż. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w poszukiwaniu złóż rud metali, które zdobywał uczestnicząc w zróżnicowanych projektach zarówno w Polsce jak i Azji oraz Australii. Od 2014 roku jest Członkiem Zarządu Amarante i SKKGM.

Kompania Górnicza
AMARANTE sp. z o.o.

Kompania Górnicza Amarante sp. z o.o. to polskie przedsiębiorstwo poszukiwawcze z siedzibą w Krakowie, działające w ramach międzynarodowej Grupy Electrum. Obecnie nasze prace koncentrują się na poszukiwaniu i rozpoznawaniu złóż miedzi i srebra w województwie lubuskim.

Grupa
Electrum

Electrum to prywatna grupa z siedzibą w USA, która działa na rynku zasobów naturalnych od ponad 20 lat. Wykorzystując globalny zespół doświadczonych specjalistów technicznych, operacyjnych i transakcyjnych, Electrum strategicznie inwestuje w aktywa i firmy działające w sektorze metali szlachetnych i nieszlachetnych.

Projekty
Electrum

Apex Silver Mines Limited ("Apex"): W 1993 r. Thomas Kaplan (założyciel i dyrektor ds. inwestycji grupy Electrum), chcąc wykorzystać poprawę koniunktury na rynku metali szlachetnych, założył spółkę Apex. Apex Silver zaczynała działalność od nabywania terenów, na których znajdowały się złoża srebra w momencie...